پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

استفاده از سرویس چیدمان هوشمند چگونه کسب وکار شما را متحول می کند؟

دلیل سرمایه‌گذاری روزافزون کسب‌وکارها در هوش مصنوعی تا حدودی واضح است. فناوری ذکر شده مزایای فراوانی دارد که از جمله‌ آن‌ها می‌توان به کاهش هزینه‌ عملیات‌ها، افزایش درآمد و ارتقای بازدهی اشاره کرد. بااین‌حال شرکت‌هایی که به‌تازگی شروع به استفاده از فناوری هوش مصنوعی کرده‌اند، این مزایا را دست‌نیافتنی‌تر از آنچه هست، می‌بینند.

در این نوشتار، راه‌های کمک هوش مصنوعی به کسب‌وکارها را با هم مرور می‌کنیم.

 

نوآوری:

با دیجیتالی شدن کسب‌وکارها مسائل جدیدی پیش می‌آیند که بدون مداخله‌ متخصصان داده یا هوش مصنوعی، قابل‌حل نخواهند بود. متخصصان داده می‌توانند مسائل کاری پیچیده را به قالب مسائل یادگیری ماشین، پژوهش عملیاتی، مسائل جست‌وجو درآورند و سپس با گردآوری منابع اطلاعاتی موردنیاز، به حل خلاقانه‌ این مسائل کمک کنند. علاوه بر این، جمع‌آوری مداوم داده‌ها که به لطف هوش مصنوعی میسر می‌شود، به شرکت‌ها کمک می‌کند، خدمات خود را ارتقا دهند.

داده‌کاوی و جست‌وجو:

هدف از داده‌کاوی، کشف وقایع محرک و بازدارنده است. با در دست داشتن امکانات لازم برای داده‌کاوی و جست‌وجوی اطلاعات، متخصصان هوش مصنوعی می‌توانند کانال‌های جدیدی برای ارتباط با مشتریان پیدا کنند و درک بهتری از فرایندهای کاری زیربنایی به دست آورند. این اطلاعات به نوآوری داده‌بنیان منتهی می‌شود.

نمونه‌سازی:

هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، نقش مفیدی در کشف مسائل کاری منطقی و پیچیده ایفا می‌کنند. افراد ممکن است در رویارویی با مسائل دشوار و اطلاعات پراکنده، سردرگم شوند و قادر به ارائه‌ راهکارهای مناسب نباشند؛ در این شرایط، هوش مصنوعی راهکارهای بهتری ارائه می‌دهد.

پالایش:

سازمان‌ها باید عملیات‌های هوش مصنوعی خود را پیوسته بهبود ببخشند، تا بتوانند همگام با سرعت ایجاد محصولات جدید، پیش بروند. علاوه‌براین، باید بازخوردی را که از مشتریان و سایر اعضای اکوسیستم تجاری دریافت می‌کنند نیز در معادلات خود در نظر بگیرند. تیم‌های هوش مصنوعی باید با تغییرات سریع و مداومی که در ارتباط با مشتریان رخ می‌دهند، سازگار شوند. راهبردهای زمینه‌سازی مشتریان نیز به بهبود کسب‌وکارها کمک می‌کنند. بنابراین، مدل‌ها و منابع داده‌ کنونی را باید با این تکنیک‌ها انطباق داد.

ساده‌سازی زنجیره تأمین:

عملکرد سیستم‌های هوش مصنوعی شتاب و دقت بیشتری دارد و این می‌تواند برای زنجیره‌ تأمین مفید باشد. از جمله کاربردهای هوش مصنوعی در زنجیره‌ تأمین می‌توان به محصولاتی همچون پهپادهای حمل کالا یا چرخ‌های بدون سرنشین (در انبارها) و تکنیک‌هایی همچون تحلیل پیشرفته‌ داده و تشخیص ناهنجاری اشاره کرد. آینده‌ زنجیره تأمین به پردازش زبان طبیعی (NLP)، خودکارسازی فرایند رباتیک (PRA) و الگوریتم‌های یادگیری عمیق، گره خورده است.

ارتقای امنیت:

بیشتر حملات امنیت سایبری، ناشی از خطاهایی هستند که به خاطر محدودیت‌های انسانی رخ می‌دهند. به‌همین‌دلیل، استفاده از هوش مصنوعی به‌منظور ایمن‌سازی کامپیوترها و شبکه‌ها (حذف بدافزارها یا ایمیل‌های اسپم) انتخاب درستی به نظر می‌رسد.

کاهش هزینه‌ عملیاتی:

یکی از مهم‌ترین مزایای به کارگیری هوش مصنوعی در کسب‌وکارها مربوط به صرفه‌جویی در زمان است. کارکنان می‌توانند بر روی مسائل دیگر تمرکز کنند و زمان بیشتری را صرف حل مشکلات کنند. گاهی اوقات در آغاز مسیر، سرمایه‌گذاری در هوش مصنوعی می‌تواند کاری پرهزینه و حتی بیهوده به نظر برسد؛ اما در بلندمدت، به صرفه‌جویی در هزینه‌های شرکت‌ها می‌انجامد. علاوه‌براین، هوش مصنوعی به مرور زمان ارزان‌تر می‌شود و بیشتر در دسترس شرکت‌های کوچک قرار می‌گیرد.

مقابله با بحران:

همه‌ کسب‌وکارها در برهه‌ای از زمان با بحران روبه‌رو می‌شوند. در این مواقع، تیم هوش مصنوعی می‌تواند با مطالعه‌ دقیق داده‌های مربوطه، به رهبران کسب‌وکارها کمک کند، تا درک بهتری از رویدادهای اطرافشان به دست آورند و به‌صورت کارآمدتر مسائل را حل کنند.

سفر مشتری

ما همیشه فرایند خرید رو این گونه تصور کردیم که مشتری، کالا و یا خدمات مارو میبینه و میخره؛ اما موضوع به این سادگی ها نیست.

مشتری تا به مرحله ی خرید از ما برسه معمولا چالش ها و سوالات مختلفی تو ذهن دارد، به طور مثال اینکه:

 • این مدل به وسایل من می خوره؟
 • قیمتش چقدره؟
 • از کجا بخرم؟
 • یا اینکه کدوم مدلِ چیدمان برای من مناسب تره؟

اگر شما بتوانید قبل از خرید مشتری، نقشه سفر او را طراحی کرده باشید؛ به مشتری تجربه یک خرید عالی و ساده سازی شده را می‌دهید.

مسائل و چالش های پیش روی مشتری شامل این موارد است.

 1. چالش محصول

 2. چالش انتخاب

 3. چالش تامین کننده

 4. چالش قیمت

 5. چالش دسترسی

 6.  چالش اعتماد

چالش های پیش روی مشتری

 

به طور مثال مشتری X قصد دارد فرشی را برای خانه ی خود تهیه کند.

اولین چالشی که با آن برخورد میکند این است که آیا برند فلان، فرش مورد نظرش را دارد یاخیر!

دوم اینکه از بین این همه محصول متنوع در بازار کدام محصول نیازش را رفع میکند !

سومین مسئله، چه کسی فرش مورد نیازش را تامین کند و به عبارتی دیگر از کجا خرید کند!

مشکل دیگر این است که با توجه به بودجه‌‌ی موجود، آیا توانایی خرید فرش مورد نظرش را دارد یا خیر!

مسئله بعد دسترسی به محلی است که مشتری خریدش را انجام دهد!

در آخر چالش مهم اعتماد مشتری است اینکه مشتری X چگونه به شما اعتماد کند و اطمینان حاصله را از خرید داشته باشد.

همه این چالش ها باعث شده که مشتری دچار سردرگمی و بعضا انتخاب نادرست شود.

حال نرم افزار سرویس چیدمان هوشمند بر مبنای پاسخ به سوالات مشتریان در طی مراحل مختلف در تجربه ی سفر مشتری تهیه شده است.

در اینجا به معرفی مزایای سرویس چیدمان هوشمند می پردازیم:

اگر به دنبال ابزاری برای افزایش فروش‌تان می‌گردید؛  نرم‌افزار سرویس چیدمان هوشمند آریس گزینه‌ی مناسبی برای‌ شماست.

ویژگی های شاخص نرم افزار چیدمان هوشمند آریس که میتواند سفر مشتری را عالی و ساده سازی کند:

 1. مشتری محصول شما را در هر زمان و مکان که بخواهد تست میکند.
 2. از هماهنگی محصول با فضای مورد نظرش مطمئن شده در نتیجه سرعت تصمیم گیری اش برای خریدِ بهتر، بیشتر میشود.
 3. شما نیز با تشخیص ترجیحات و رفتار مشتریان تجربه ی خرید بهتر و ساده تری برایشان ایجاد میکنید.

 

آریس چگونه کار می‌کند؟1

اکنون که با سرویس چیدمان هوشمند آشنا شده‌اید، کافیست با کلیک روی لینک تصویر زیر بصورت رایگان از دموی سرویس چیدمان هوشمند استفاده کنید:

 

CTA-ariis

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.