پرش لینک ها
مشاهده
بکشید

تفاوت واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و چیدمان هوشمند

کاربردهای گسترده‌ی واقعیت افزوده و واقعیت مجازی و هوش مصنوعی در بازاریابی، دنیای بازی‌ و سرگرمی‌ها، توسعه برند و… بر کسی پوشیده نیست.

شاید در بسیاری از مواقع واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و چیدمان هوشمند را در عمل دیده باشید اما از تفاوت‌های آنها مطلع نباشید و یا از خود بپرسید که کدام یک از این تکنولوژی‌ها بهتر هستند. این تکنولوژی‌ها در ظاهر شباهت‌هایی با یکدیگر دارند که کاربران اکثرا  دچار اشتباه می‌شوند.

با ما همراه باشید، در این مقاله قرار است کامل به آنها بپردازیم.

در قدم اول بهتر است هر یک از عبارات واقعیت افزوده، واقعیت مجازی و هوش مصنوعی را تعریف کنیم.

 

واقعیت افزوده چیست؟

میخواهیم با یک تعریف دقیقا بدانیم واقعیت افزوده چیست. در ابتدا بازی معروف  Pokemon Go را در نظر بگیرید. شما درحالی از این بازی استفاده می‌کنید که همچنان در دنیای واقعی فعالیت می‌کنید اما المان‌های مجازی که بازی را فعال و جذاب کرده است را نیز می‌بینید. میلیون‌ها کاربر درحالی که به صفحه موبایل خود زل زده‌‌‌اند المان‌های اضافه‌تری نسبت به واقعیت مشاهده می‌کنند.

به بیان ساده و خلاصه‌تر واقعیت افزوده، دنیای واقعی و فضای پیرامون را نگه می‌دارد، اما مقداری محتوای دیجیتال نیز به آن اضافه می‌کند.

اگر یک گوشی هوشمند جدید دارید، می‌توانید به راحتی یک اپلیکیشن واقعیت افزوده را دانلود یا از لینکی مثل سرویس چیدمان هوشمند برای تجربه این فناوری استفاده کنید. البته یک راه متفاوت دیگر نیز برای تجربه Augmented Reality وجود دارد و آن استفاده از هدست های واقعیت مجازی مانند گوگل گلس است. این هدست‌ها محتوای دیجیتال را برروی نمایشگر کوچکی که در جلوی چشم شما قرار گرفته نمایش می‌دهند.

اما واقعیت مجازی و تفاوت‌هایش با واقعیت افزوده…

واقعیت مجازی یا Virtual Reality کاربر را در یک دنیای کاملا مجازی که به وسیله کامپیوتر خلق شده است فرو می‌برد. در انواع پیشرفته‌تر از واقعیت مجازی، حتی امکان حرکت کاربر نیز فراهم شده است. به بیان دیگر، کاربر می‌تواند در یک محیط دیجیتالی راه برود و صداها را بشنود. در این فناوری حتی ممکن است کاربر بتواند از دست خود برای انجام کارها استفاده کند. در این صورت شما با حرکات دست خود یک دست مجازی را کنترل می‌کنید.

برای تجربه واقعیت مجازی، شما باید هدست‌ها یا عینک های واقعیت مجازی مخصوصی را بپوشید. بیشتر هدست‌های واقعیت مجازی به یک کامپیوتر (مانند هدست Oculus Rift) یا یک کنسول بازی (مانند هدست پلی استیشن وی آر) متصل هستند.یکی از بارزترین مثال‌های واقعیت مجازی حضور در متاورس است که برای فعالیت در آن به عینک‌های مخصوص خود نیاز دارند.

بررسی یک مورد مهم

واقعیت افزوده در مقایسه با واقعیت مجازی یک نقطه ضعف مشخص دارد. در حالی که به شرط وجود عینک‌های واقعیت مجازی، VR به طور کامل میدان دید شما را پوشش می‌دهد و جایگزین آن می‌شود، برنامه‌های واقعیت افزوده فقط بر روی صفحه نمایش گوشی هوشمند یا تبلت شما نمایش داده می‌شوند. در واقع محدود به صفحه‌ی هولوگرافیک هستند

در ویدیوی زیر مشاهده می‌کنید که عملکرد هوش مصنوعی با عملکرد واقعیت افزوده مورد مقایسه قرار گرفته است. سرویس چیدمان هوشمند با برتری از جهات مختلف نشان داده شده است. از جمله؛

1.تشخیص اشیا، نور و سایه‌ی آنها

2.وجود سایزهای استاندارد

3.تشخیص اشیا در محیط و ارتفاع درست

 

 

بررسی نقش هوش مصنوعی

هوش مصنوعی در محیط کار برای تقلید عملکردهای شناختی، مانند یادگیری و حل مسئله مهم است. استفاده از این فناوری می تواند به طرز شگفت انگیزی برای وظایف مدیریتی سطح پایین، نصب کردن برنامه ها، رزرو اتاق جلسه یا حتی سازماندهی یک تقویم کاری، مفید باشد. هوش مصنوعی زمانی که داده های بزرگ را برای بهبود و تسریع تصمیمات تجاری تجزیه و تحلیل می کند، بسته به سطح سرمایه گذاری ای که یک کسب و کار در پردازش و محاسبات خود انجام می دهد، می تواند مزایای بسیار زیادی داشته باشد. هوش مصنوعی بر هدف استفاده برای طراحی سیستم های خودکاری که جایگزین عملکرد شناختی انسان می شوند، تمرکز دارد.

نرم‌افزار چیدمان هوشمند آریس با توجه به اینکه توسط هوش مصنوعی تجهیز و راه‌اندازی شده است به کسب‌وکارهای فعال در حوزه‌ی کاشی، فرش، پارکت و موکت امکان ارائه‌ی سرویس دارد. در واقع این سرویس می‌تواند به عنوان ابزاری برای فروش به رشد و افزایش فروش این قبیل کسب‌وکارها کمک کند.

 

برای استفاده از دموی رایگان سرویس چیدمان هوشمند آریس و تست نرم‌افزار از طریق لینک زیر اقدام کنید.

 

CTA-ariis

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.